Italian League: Genoa won thanks to Piatek

Krzysztof Piątek ma powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek scored for Genoa in the 17th match of the Italian football league. His team defeated 3:1 at Atalanta Bergamo. This is Genoa's first victory from September 30.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Piątek uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Niektóre serwisy zapisały to trafienie Polakowi, inne uznały je za samobójcze.

Nie było jednak wątpliwości w 89. minucie, kiedy Piątek przyjął piłkę ok. 15 m od bramki rywali i precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi - trafił w "okienko".

W zespole Atalanty rezerwowym był Arkadiusz Reca.

Polski napastnik ma już 13 (lub 14) ligowych goli w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn uzyskał 11 goli. Będzie mógł powiększyć dorobek wieczorem, gdy "Stara Dama" podejmie Romę.

Tymczasem przewaga prowadzącego w tabeli "Juve" nad wiceliderem Napoli stopniała do pięciu punktów. Zespół z Neapolu, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik (rezerwowy) i Piotr Zieliński (cały mecz), pokonał u siebie SPAL Ferrara 1:0. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Thiago Cionek.