Inter not slowing down despite certain title

Inter zagrał po mistrzowsku. (Fot. Getty Images)
Already certain of the Italian league title, Inter Milan defeated Torino 2:0 at home in the 34th round of the Italian football premier league. Both goals were scored by Turk Hakan Calhanoglu. It was the team's 28th consecutive match without defeat in these competitions.

Wczorajsze spotkanie było pierwszym w historii Serie A poprowadzonym przez kobiecy zespół sędziowski. Rolę głównej pełniła Maria Sole Ferrieri Caputi, a na liniach pomagały jej Tiziana Trasciatti i Francesca Di Monte.

Calhanoglu wpisał się na listę strzelców w 56. minucie oraz cztery minuty później z rzutu karnego. Wówczas goście grali już w dziesiątkę, bo na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został francuski pomocnik Adrien Tameze.

Kapitan reprezentacji Turcji powiększył dorobek do 13 ligowych trafień w tym sezonie, co daje mu ex aequo trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Prowadzi jego klubowy kolega Argentyńczyk Lautaro Martinez - 23 bramki.

W kadrze meczowej Torino zabrakło pauzującego za kartki Karola Linettego.

Ostatnio Inter został pokonany w ekstraklasie 27 września ubiegłego roku przez Sassuolo 2:1, a od tego czasu jego bilans to 23 zwycięstwa i pięć remisów. "Nerazzurri" zgromadzili 89 punktów, a drugi AC Milan, który w sobotę zremisował bezbramkowo z Juventusem Turyn, ma 70.

Tytuł mistrzowski, 20. w historii, Inter zapewnił sobie w poniedziałek, pokonując w derbach AC Milan 2:1.