Impressive goal by Zielinski in Napoli's match-winning performance

Piotr Zieliński popisał się przepięknym trafieniem z dystansu. (Fot. Getty Images)
Piotr Zielinski scored after a shot from distance in the 4:2 away win against Monza in the 31st round match of the Italian Premier League. It was the third goal this league season for the Polish midfielder, who came out in the starting line-up and played until the 68th minute.

Zieliński trafił do siatki w 61. minucie, wówczas na 3:1 dla gości. Reprezentant Polski popisał się efektownym strzałem z prawie 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera gospodarzy Michele Di Gregorio.

Krótko wcześniej gole dla ustępujących mistrzów Włoch zdobyli Nigeryjczyk Victor Osimhen (w 55. minucie) i Matteo Politano (57.), natomiast dla gospodarzy, już w dziewiątej minucie, Matia Duric.

Chwilę po golu Zielińskiego piłkarze Monzy zdobyli bramkę kontaktową na 2:3 (Andrea Colpani), ale ostatnio słowo należało do Napoli. W 68. minucie wynik ustalił Giacomo Raspadori.

Poza kadrą zwycięskiej ekipy pozostał bramkarz Hubert Idasiak. Napoli zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 48 punktów.