Menu

Horngacher revealed why he is considering the Germans' offer

Horngacher revealed why he is considering the Germans' offer
Trener polskich skoczków wciąż unika odpowiedzi na pytanie o decyzję w sprawie przejęcia reprezentacji Niemiec. (Fot. Getty Images)
The coach of Polish ski jumpers Stefan Horngacher still avoids answering the question about the decision to take over the German national team in the next season.
Advertisement
News available in Polish

"Mieszkać w Niemczech to świetna sprawa. Z tego powodu też warto to przemyśleć" - zaznaczył w dzisiejszej rozmowie z telewizją ZDF Horngacher, który przebywa obecnie w Vikersund, gdzie w weekend odbywały się zawody Pucharu Świata.

Reporter zapytał 49-letni szkoleniowca, czy decyzja zapadnie przed finałowymi konkursami cyklu w Planicy (22-24 marca). "Nie wiem tego z całą pewnością. Ale na pewno będziemy o krok bliżej" - zapewnił.

Dodał też, że istnieje przyczyna, dla której pochylił się nad ofertą niemieckiej federacji. "Są pewne powody osobiste, dla których postanowiłem rozważyć tę ofertę i przedyskutować" - podkreślił Austriak.

Jest on głównym kandydatem na szkoleniowca niemieckich skoczków, po tym jak obecny trener Werner Schuster zapowiedział, że po tym sezonie nie przedłuży kontraktu.

Wymieniani w mediach jako inni kandydaci Martin Schmitt i Andreas Bauer nie wyrazili zainteresowania, by przejąć schedę po Schusterze. Kontrakt Horngachera z Polskim Związkiem Narciarskim kończy się po tym sezonie.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement