Menu

Spain will finance Greta Thunberg's trip to the COP in Madrid

Spain will finance Greta Thunberg's trip to the COP in Madrid
Greta Thunberg wciąż inspiruje miliony ludzi na całym świecie. (Fot. Getty Images)
The Spanish government said yesterday that it would cover the cost of the arrival of the Swedish activist Greta Thunberg to the international climate summit in December in Madrid. The 16-year-old is to take a sea voyage from New York to the Iberian Peninsula.
Advertisement
News available in Polish

Hiszpańska minister ds. ekologii Teresa Ribera potwierdziła na Twitterze, że Hiszpania chce wesprzeć finansowo Thunberg, aby mogła dotrzeć na konferencję w Madrycie. Szczyt klimatyczny COP potrwa od 2 do 13 grudnia.

Młoda Szwedka, która działa na rzecz ochrony środowiska, zapoczątkowała młodzieżowe strajki klimatyczne i była wśród osób nominowanych do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, odmawia latania samolotami, ponieważ ruch lotniczy przyczynia się do zwiększenia emisji gazów cieplarnianych.

Ribera przypomniała, że Thunberg odbyła podróż jachtem z brytyjskiego Plymouth do Nowego Jorku, aby wziąć udział we wrześniowym szczycie klimatycznym ONZ.

Tweet Ribery jest odpowiedzią na piątkową prośbę Grety o zapewnienie jej wsparcia w "przepłynięciu Atlantyku w listopadzie". Apel o pomóc w podróży pojawił się na koncie aktywistki krótko po zatwierdzeniu przez ONZ Madrytu jako miasta-gospodarza grudniowego szczytu klimatycznego COP.

W czwartek premier Pedro Sanchez zaproponował władzom ONZ zorganizowanie szczytu klimatycznego COP w stolicy Hiszpanii, gdy z z powodu antyrządowych protestów zrezygnowało z tego Chile.

Czytaj więcej:

Młodzież na całym świecie protestuje na rzecz klimatu

Greta Thunberg z "alternatywnym Noblem" i milionem koron

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement