Guzik 7th at the biathlon world championships

Krystyna Guzik o włos od podium (Fot. Getty Images)
Krystyna Guzik of Poland was 7th at the biathlon world championships in Oslo, Norway.

Guzik miała tylko jeden niecelny strzał i straciła do triumfatorki (również jedno pudło) nieco ponad półtorej minuty. Do podium zabrakło jej 22 sekund.

Na ostatnim strzelaniu szansę na brązowy medal straciła Magdalena Gwizdoń. Stanęłaby na najniższym stopniu podium, gdyby nie popełniła błędu, ale ta sztuka jej się nie udała. Doliczono jej jedną karną minutę i ostatecznie została sklasyfikowana na 12. pozycji.

Monika Hojnisz była 40., a Weronika Nowakowska zajęła 41. miejsce. To czwarty medal Dorin Habert w tych mistrzostwach, a drugi złoty. Była także pierwsza w sztafecie mieszanej, druga w sprincie na 7,5 km i trzecia w biegu na dochodzenie na 10 km. Z kolei Dahlmeier wywalczyła wcześniej złoto i brąz.

Jutro w biegu indywidualnym na 20 km rywalizować będą mężczyźni.