Napoli knocked out of Europa League by Granada

Pomocnik reprezentacji Polski trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie, po ładnym strzale z dystansu. (Fot. Getty Images)
Napoli are the biggest name to crash out of the Europa League after failing to overcome a 2-0 first-leg loss to Granada in Italy.

Pomocnik reprezentacji Polski trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie, po ładnym strzale z dystansu. To jego drugi gol w tym sezonie LE. Zieliński rozegrał wczoraj całe spotkanie, był aktywny i należał do najlepszych piłkarzy w swoim zespole.

W 25. minucie Granada jednak wyrównała za sprawą Angela Montoro. Wprawdzie w 59. minucie zwycięską bramkę dla Napoli zdobył Hiszpan Fabian Ruiz, ale to było za mało, aby odrobić straty z pierwszego meczu.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu Arsenal pokonał Benficę Lizbona 3:2 i awansował do 1/8 finału (przed tygodniem było 1:1). Mecz, z uwagi na obostrzenia będące efektem pandemii koronawirusa, odbył się w Pireusie.

Bohaterem okazał się Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Były napastnik Borussii Dortmund strzelił dwa gole, w tym przesądzający o awansie w 87. minucie.

Do kolejnej rudny awansował również m.in. szkocki Rangers FC. Zespół z Glasgow po raz drugi wygrał z Royal Antwerpia, tym razem 5:2. Przed tygodniem zwyciężył 4:3. Łącznie więc w dwóch meczach tych zespołów padło aż 14 bramek.

Benfica i Rangers rywalizowały jesienią w fazie grupowej z Lechem. Poznański zespół zajął wówczas ostatnie miejsce w tabeli.

Osiem rewanżowych spotkań 1/16 finału rozpoczęło się o godz. 20:00 czasu GMT, natomiast dzień wcześniej awans wywalczył Tottenham Hotspur.

W tej fazie LE uczestniczą po dwa najlepsze zespoły z 12 grup oraz drużyny, które zajęły trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Losowanie par 1/8 finału planowane jest na piątek. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.