German league: Gikiewicz's team better than Piszczek

Bramkarz Union Berlin - Rafał Gikiewicz. (Fot. Getty Images)
Union Berlin, with goalkeeper Rafal Gikiewicz in the composition, defeated at home in the 3rd round of the country's runner-up Borussia Dortmund 3: 1. Lukasz Piszczek played the whole meeting in the team of guests.

Zdecydowanym faworytem wieczornego spotkania była Borussia, mająca dotychczas komplet punktów. Przebieg meczu nie potwierdził jednak tych przewidywań.

Union wygrał 3:1, a Gikiewicz nie miał zbyt wiele pracy. Tylko raz wyciągał piłkę z siatki, gdy w 25. minucie z bliska praktycznie do pustej bramki trafił Hiszpan Paco Alcacer (czwarte trafienie w sezonie).

Więcej powodów do radości wicemistrzowie Niemiec już nie mieli. W innych nastrojach wieczór spędzali fani Unionu. Dwie bramki dla beniaminka strzelił Marius Buelter - w 22. i 50. minucie, a kwadrans przed końcem wynik ustalił Szwed Sebastian Andersson.

Borussia z sześcioma punktami jest piąta w tabeli, a Union, dla którego to pierwsze zwycięstwo w sezonie, awansował z czterema punktami na dziesiątą pozycję.