German Bundesliga: Borussia Dortmund is the leader after defeating Bayer

Trudno się dziwić tej radości piłkarzy Borussii... (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund, without Łukasz Piszczek, used the Friday's defeat of Bayern Munich and after the away victory against Bayer Leverkusen 4: 2 in the Saturday match of the sixth round of the German Premier League took the lead in the table.

Po pierwszej połowie spotkania w Leverkusen wydawało się, że Bayern Monachium mimo porażki z Herthą Berlin 0:2 pozostanie na pierwszym miejscu. Borussia Dortmund do przerwy przegrywała bowiem 0:2 po golach Mitchella Weisera (9) i Jonathana Taha (39). Goście jednak w ciągu niespełna pół godziny strzelili cztery bramki. Odrabianie strat rozpoczął w 65. minucie Jacob Bruun Larsen. Cztery minuty później wyrównał Marco Reus.

W ostatnich minutach spotkania dwa gole dołożył Paco Alcacer. W 85. hiszpański napastnik wykorzystał dośrodkowanie Achrafa Hakimiego. Kiedy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i w komplecie, łącznie z bramkarzem, znaleźli się pod bramką Borussii, Alcacer zdobył swoją drugą bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia z 14 punktami objęła prowadzenie w tabeli i ma jeden przewagi nad Bayernem, który z Robertem Lewandowskim w składzie przegrał na wyjeździe z Herthą Berlin 0:2.

Wczoraj pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł wicemistrz Niemiec Schalke 04 Gelsenkirchen, który pokonał u siebie FSV Mainz 1:0.