Gabriel Jesus seals Community Shield for Manchester City in penalty shootout

Manchester City wywalczył Tarczę Wspólnoty po raz szósty. (Fot. Getty Images)
Manchester City drew fired the first shot in their battle for supremacy with rivals Liverpool on Sunday as they snatched the Community Shield with a 5-4 penalty shoot-out win after a 1-1 draw at Wembley.

Spotkanie o Tarczę Wspólnoty (kiedyś Tarcza Dobroczynności) tradycyjnie rozpoczyna oficjalnie sezon w Anglii.

Manchester City w poprzednim sezonie wywalczył wszystkie tamtejsze trofea, więc o Tarczę Wspólnoty zmierzył się z wicemistrzem Premier League - Liverpoolem.

Podopieczni Josepa Guardioli objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Raheema Sterlinga. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo. "The Reds" wyrównali dopiero w 78. minucie za sprawą 27-krotnego reprezentanta Kamerunu Joela Matipa.

Dogrywki nie było, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich na dziesięciu wykonawców tylko jeden nie wykorzystał szansy - w drugiej serii strzał Holendra Georginio Wijnalduma obronił chilijski golkiper City Claudio Bravo.

Manchester City triumfował w tym odpowiedniku Superpucharu po raz szósty w historii. Rekordzistą jest Manchester United - zwyciężył 21 razy.

Rok temu zespół Guardioli wygrał z Chelsea Londyn 2:0.