French league: PSG is running away from rivals

PSG umacnia się na pozycji lidera. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain players defeated Toulouse 2:1 in the 22nd round of the French top league and strengthened their lead in the table. The most dangerous rivals - Olympique Marseille and 'Polish' RC Lens - will play today.

Broniący tytułu paryżanie muszą sobie radzić ze sporymi kłopotami kadrowymi. Wczoraj nie mogli zagrać m.in. król strzelców mundialu w Katarze Kylian Mbappe, inny z liderów drużyny - Brazylijczyk Neymar oraz doświadczony hiszpański obrońca Sergio Ramos. Wszystkich wykluczyły problemy zdrowotne.

Z kolei włoski pomocnik Marco Verratti pauzował za czerwoną kartkę. Do tego Portugalczyk Renato Sanchez opuścił boisko kontuzjowany już po kwadransie.

Plasujący się w środku tabeli goście objęli prowadzenie w 20. minucie po strzale Holendra Branco van den Boomen (w kadrze nie było pozyskanego niedawno ze Stali Mielec jego rodaka Saida Hamulica).

Później jednak w rolach głównych wystąpili bohaterowie zeszłorocznych mistrzostw świata. Jeszcze przed przerwą wyrównał Achraf Hakimi, a w 58. minucie szalę na stronę gospodarzy - po zagraniu Marokańczyka - przechylił Lionel Messi. Kapitan reprezentacji Argentyny zdobył 10. gola w sezonie.

"Paryż może polegać na Messim" - oceniła tuż po końcowym gwizdku gazeta "L'Equipe".

Wygrana numer 17 w tym sezonie dała ekipie PSG 54 punkty. O osiem mniej ma drugi w tabeli Olympique Marsylia, który dziś podejmie ósmy zespół Nice.

Z kolei Lens, którego barwy reprezentują Przemysław Frankowski, Łukasz Poręba i wracający do pełni sił po kontuzji Adam Buksa, czeka wyjazdowa potyczka z 15. Brest.