French Open: Djokovic advanced to the 3rd round without losing a set

Novak Djokovic dotychczas dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Novak Djokovic has advanced to the third round of the Grand Slam tennis tournament French Open in Paris. The number three seed Serb has still not lost a set in this year's event. He defeated Hungarian Marton Fucsovics 7:6 (7-2), 6:0, 6:3 last night.

W spotkaniu jednego z faworytów turnieju z 83. w światowym rankingu z Węgrem emocje były tylko w pierwszym secie. Djokovic prowadził w nim 4:1 i 5:2, ale Fucsovics doprowadził do remisu 5:5. Ostatecznie o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym Serb nie miał większych kłopotów.

W kolejnych dwóch partiach dominacja Djokovica już nie podlegała dyskusji.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 29. Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina - mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Do tej pory grali ze sobą trzykrotnie, Serb wygrał dwa z tych spotkań, ale przegrał w ostatnim - w 2022 roku w Monte Carlo.

Natomiast w czwartej rundzie (1/8 finału) możliwy jest pojedynek słynnego tenisisty z Belgradu z rozstawionym z numerem 13. Hubertem Hurkaczem. Polak w 3. rundzie zmierzy się z Peruwiańczykiem Juanem Pablo Varillasem.

36-letni Serb dotychczas dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. Łącznie Djokovic ma w dorobku 22 tytuły wielkoszlemowe w singlu, podobnie jak Rafael Nadal. Hiszpan, który rok temu po raz 14. triumfował w Paryżu, z powodu kontuzji nie broni tytułu.