First World Cup win for Peter Prevc

In the second ski flying competition in Bad Mitterndorf, Slovenia's Peter Prevc took his first win in the World Cup. Poland's Kamil Stoch was 9th.
Stoch, który zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej, oddał skoki na odległość 171 oraz 189 metrów. Tuż za nim uplasował się inny z Polaków, Maciej Kot (181 oraz 181,5 m).

24. miejsce zajął Piotr Żyła, 27. był Klemens Murańka. Na 30 miejscu zawody zakończył Jan Ziobro, a tylko jeden skok oddał sklasyfikowany ostatecznie na 33. lokacie Dawid Kubacki.

Wygrał Peter Prevc, którymi skokami na 186 oraz 198 metrów wyprzedził Austriaka Gregora Schlierenzauera (186 i 197,5 m), a także Japończyka Noriakiego Kasai (180 i 201 m). Dla Słoweńca był to pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata, przy okazji Prevc zdobył tzw. Małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w lotach narciarskich.