Fabianski did not stop Chelsea, a sign of Hazard

Łukasz Fabiański bronił bramki drużyny West Ham United. (Fot. Getty Images)
Chelsea players beat West Ham United derby 2-0 at home in the 33rd round of the English Premier League. Łukasz Fabiański stood in the visitors' goal, and the hero of the match was Belgian Eden Hazard, both goalscorer. At the first he showed off a very impressive rally.

Hazard od początku spotkania czuł się znakomicie na boisku. Zaprezentował wiele znakomitych zagrań, a największą euforię wzbudził w 24. minucie.

Popisał się wówczas indywidualną akcją, która może zostać uznana za jedną z najładniejszych w całym sezonie. 28-letni Belg zaczął swój rajd około 40 metrów przed bramką rywali, minął po drodze czterech piłkarzy gości i nie dał szans Fabiańskiemu.

Niedługo potem po zagraniu Hazarda piłka trafiła do Gonzalo Higuaina, ale Argentyńczyk z ostrego kąta trafił w słupek.

W drugiej połowie West Ham mocniej zaatakował, jednak gospodarze też mieli swoje okazje. Po jednej z nich w 90. minucie Hazard otrzymał piłkę po prawej stronie pola karnego i precyzyjnym strzałem z kilku metrów ustalił wynik. To jego 15. gol w obecnym sezonie Premier League. Fabiański nie miał szans przy tym uderzeniu.

Dzięki wczorajszej wygranej Chelsea awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma 66 punktów i o dwa wyprzedza Tottenham, a o trzy Arsenal, ale oba te zespoły rozegrały jedno spotkanie mniej.

Drużyna Fabiańskiego, dla której to trzecia ligowa porażka w czterech ostatnich meczach (każda z nich po 0:2), pozostała na 11. miejscu z dorobkiem 42 punktów.