Menu

FIFA: Qatar 2022 World Cup to see 32 teams only

FIFA: Qatar 2022 World Cup to see 32 teams only
FIFA badała wspólnie z Katarem wszystkie możliwości zwiększenia liczby uczestniczących drużyn z 32 do 48 drużyn. (Fot. Getty Images)
Football's global governing body FIFA has abandoned plans to expand the 2022 Qatar World Cup to 48 nations, deciding to stick with 32 countries because of the political and logistical complexities of using another Gulf nation.
Advertisement
News available in Polish

FIFA przyznała w oświadczeniu, że badała wspólnie z Katarem wszystkie możliwości zwiększenia liczby uczestniczących drużyn z 32 do 48 drużyn, angażując sąsiednie kraje w projekt mistrzostw świata w Katarze.

"Po dokładnym i wszechstronnym procesie konsultacji z udziałem wszystkich zainteresowanych stron stwierdzono, że w obecnych okolicznościach taka propozycja nie może być zrealizowana" - napisano w oświadczeniu.

To oznacza, że podczas Kongresu FIFA, zaplanowanego na 5 czerwca, nie padnie już żadna propozycja dotycząca powiększenia turnieju w Katarze.

Jeszcze niedawno wydawało się, że jest możliwe rozegranie mundialu 2022 z udziałem 48 drużyn. W styczniu prezydent FIFA Gianni Infantino przyznawał, że większość krajowych federacji popiera pomysł rozszerzenia liczby uczestników turnieju w Katarze, a także rozegranie części meczów w innych krajach.

Z kolei 15 marca podczas posiedzenia Rady FIFA w Miami zadeklarowano chęć współpracy z Katarem w celu rozszerzenia turnieju, ale dodając co najmniej jeden kraj jako współgospodarza.

Mistrzostwa świata 2022 mają się rozpocząć 21 listopada i potrwać do 18 grudnia. Ubiegłoroczny mundial w Rosji wygrała Francja.

Już wcześniej FIFA zdecydowała, że 48 reprezentacji wystąpi na MŚ 2026, które wspólnie zorganizują Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.01.2020
  GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

  Sport


  Advertisement