Menu

FIA throws out Alfa Romeo German GP penalty appeal

FIA throws out Alfa Romeo German GP penalty appeal
Kilka dni temu oficjalnie podano, że Kubica nie będzie w przyszłym roku kierowcą Williamsa. (Fot. Getty Images)
The FIA's International Court of Appeal has found Alfa Romeo's protest against its German Grand Prix penalty to be inadmissible.
Advertisement
News available in Polish

Kierowcy zespołu Alfa Romeo Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, którzy zajęli siódme i ósme miejsce, zostali ukarani dodaniem 30 sekund. Przeprowadzone przez komisarzy technicznych dochodzenie wykazało, że podczas startu do wyścigu na torze Hockenheim obaj korzystali z niedozwolonych przepisami udogodnień (nieprawidłowe użycie sprzęgła). Ostatecznie sklasyfikowani zostali na 12. i 13. lokacie.

W tej sytuacji Hamilton przesunął się na dziewiątą pozycję, a Kubica na dziesiątą. Dla Polaka to był pierwszy i jedyny jak dotąd punkt w sezonie 2019. Rywalizacji z 28 lipca, fragmentami toczącej się w deszczu, nie ukończyło siedmiu kierowców.

Team Alfa Romeo, z siedzibą w Szwajcarii, odwołał się od decyzji, ale Międzynarodowy Trybunał FIA w Paryżu odrzucił apelację. Zgodnie z dzisiejszym postanowieniem, po 15 z 21 wyścigów, Hamilton ma w dorobku 296 punktów i o 65 wyprzedza swego partnera z zespołu Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes). Za nimi są Charles Leclerc (Monako/Ferrari) i Max Verstappen (Holandia/Red Bull) po 200 pkt.

Kolejny wyścig - o Grand Prix Rosji w Soczi odbędzie się 29 września.

Kilka dni temu oficjalnie podano, że Kubica nie będzie w przyszłym roku kierowcą Williamsa. Na razie nie wiadomo, czy Polak podpisze kontrakt z innym teamem Formuły 1. 

Czytaj więcej:

F1: Kubica zdobył pierwszy punkt! Czekał na to 9 lat

Formuła 1: Kubica potwierdził odejście z Williamsa!

Formuła 1: Kubica nie ma wielu opcji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Advertisement