EURO 2024: Mbappe suffers broken nose

W następnych meczach Mbappe będzie musiał grać w masce ochronnej. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe has a broken nose after yesterday's match against Austria in the European Championship. The France national football team captain suffered the injury in the 86th minute while fighting for the ball in the air with defender Kevin Danso.

"On nie czuje się dobrze, jest w złym stanie. Jest w rękach lekarzy, ma uszkodzony nos, to na pewno. Widziałem go leżącego na stole do masażu. To nie jest błahe, ale nie mogę podać żadnych szczegółów, bo nie posiadam" - mówił na konferencji prasowej selekcjoner Didier Deschamps.

Kapitan reprezentacji "Trójkolorowych" doznał kontuzji w 86. minucie, walcząc o piłkę w powietrzu z obrońcą Kevinem Danso. Godzinę po meczu w Duesseldorfie prezes francuskiej federacji Philippe Diallo zapewnił dziennikarzy, że "operacja nie będzie potrzebna".

Kontuzję Mbappe potwierdziła Francuska Federacja Piłkarska. W następnych meczach zawodnik będzie musiał grać z maską ochronną.

Mbappe miał swój udział w zdobyciu jedynego gola w meczu z Austrią. W 39. minucie po jego zagraniu w kierunku Antoine'a Griezmanna Maximilian Woeber skierował piłkę głową do własnej bramki. Na początku drugiej połowy Mbappe mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Patrickiem Pentzem.

Następny mecz Francuzi rozegrają w piątek z Holandią, która rozpoczęła turniej od wygranej z Polską 2:1. Tego samego dnia Polacy zmierzą się z Austriakami w Berlinie. Dla obu drużyn będzie to mecz o wszystko, ponieważ druga porażka postawi pokonanych w bardzo trudnej sytuacji.

Mecz Polska - Francja odbędzie się 25 czerwca w Dortmundzie.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji.