Menu

Disney will cut 28,000 jobs amusement park employees due to the coronavirus

Disney will cut 28,000 jobs amusement park employees due to the coronavirus
Disney zwrócił uwagę, że większość parków rozrywki jest nieczynna. (Fot. Getty Images)
The Walt Disney Company announced on Tuesday the layoff of approx. 28 thousand. people, mainly employees of amusement parks in the US, reported Reuters. Due to the coronavirus pandemic, California's Disneyland remains closed, with fewer visitors visiting other parks.
Advertisement
News available in Polish

Około dwóch trzecich ze zwalnianych osób to pracownicy tymczasowi - przekazała firma w komunikacie.

Na początku pandemii koncern zamknął wszystkie swoje parki rozrywki na całym świecie, obecnie są one już na nowo otwarte, poza obiektem w Kalifornii, reklamowanym jako "najszczęśliwsze miejsce na ziemi" - przypomina agencja.

W pozostałych parkach trzeba było ograniczyć liczbę zwiedzających, by dostosować się do nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Według dyrektora działu koncernu zajmującego się parkami rozrywki, statkami wycieczkowymi i innymi usługami Josha D'Amaro, to właśnie zmniejszenie liczby odwiedzających i niepewność dotycząca dalszego rozwoju sytuacji zmusiła firmę do tak dużych redukcji personelu.

Disney zaznaczył, że park rozrywki w Kalifornii nie może zostać na nowo otwarty ze względu na niechęć władz stanowych do znoszenia ograniczeń związanych z pandemią. Władze sanitarne stanu ogłosiły, że ich decyzje opierają się na naukowych analizach i mają na celu uniknięcie zagrożenia zdrowotnego i ekonomicznego, które mogłoby wystąpić przy naprzemiennym otwieraniu i zamykaniu kolejnych instytucji - relacjonuje Reuters.

Przed kryzysem spowodowanym pandemią koncern Disneya zatrudniał 77 tys. osób w parku Disney World na Florydzie i 32 tys. w Disneylandzie na Florydzie.

Czytaj więcej:

Brytyjscy milionerzy apelują o podniesienie im podatków. Chcą pomóc krajowi

Szef Netfliksa: Meghan i Harry zajmą się produkcją "ekskluzywnych programów"

"Rzeczpospolita": Czy podwyżka płacy wywoła zwolnienia?

Greggs będzie ciął pracownikom godziny, żeby uniknąć zwolnień

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement