Diego Costa scores four and is sent off as Atlético thrash Real Madrid in friendly

To był udany mecz dla Diego Costy. (Fot. Getty Images)
Diego Costa scored four goals and was sent off as Atlético Madrid thrashed Real Madrid 7-3 in their International Champions Cup friendly in New Jersey.

W zespole Atletico wystąpił m.in. sprowadzony latem za 126 milionów euro z Benfiki Lizbona Portugalczyk Joao Felix, który zresztą strzelił gola na 2:0 w ósmej minucie.

Z kolei w ekipie Realu od początku wyszli na boisko m.in. Belg Eden Hazard oraz Serb Luka Jovic. Od 62. minuty grał Walijczyk Gareth Bale, o którym mówi się od dawna, że może opuści "Królewskich".

Rozmiary porażki Realu mogły być jeszcze większe, ale w końcówce gole dla zespołu Zinedine'a Zidane'a strzelili wprowadzeni z ławki Francuz Karim Benzema z rzutu karnego oraz Javi Hernandez.

W trzech letnich sparingach Real stracił aż 12 goli, ale po meczu z Atletico Zidane nie dramatyzował.

"To mecz przedsezonowy. Oni byli lepsi we wszystkim. Nie ma co więcej mówić na ten temat. Przygotowujemy się do sezonu i zachowujemy spokój. Musimy być gotowi na 17 sierpnia, na pierwszy mecz ligowy" - przekazał francuski szkoleniowiec.