Defending champ Agnieszka Radwanska advances to semifinals

Kolejną rywalką Polki będzie reprezentująca Australię Daria Gavrilova.(Fot. Getty Images)
Long games and long rallies made for entertaining tennis Thursday night between defending Connecticut Open champion Agnieszka Radwanska and eighth-seeded Shuai Peng.

Radwańska w amerykańskiej imprezie broni tytułu wywalczonego przed rokiem i jest rozstawiona z numerem jeden. W pierwszej rundzie miała "wolny los", a w drugiej wyeliminowała Kanadyjkę Eugenie Bouchard.

Peng w światowym rankingu zajmuje 23. miejsce, a duże sukcesy odnosiła przede wszystkim w grze podwójnej. Jest jednak wyjątkowo niewygodną rywalką dla Polki. To było ich siódme spotkanie, a wcześniej każda z zawodniczek wygrywała po trzy razy. Łupem Chinki, grającej w USA z "ósemką", padły dwie ostatnie konfrontacje.

Początkowo mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym secie Radwańska świetnie zagrała w końcówce, kiedy od stanu 4:5 wygrała trzy kolejne gemy. W drugiej odsłonie 28-letnia krakowianka szybciej przejęła inicjatywę i spotkanie zakończyło się po 110 minutach.

"Początek miałam wolniejszy, ale obie rozkręcałyśmy się w tym samym tempie. Badałyśmy się nawzajem, czekając na błąd rywala lub okazję do ataku. Fajnie, że udało się wziąć rewanż na Peng, bo nie wygrałam z nią od 2011 roku. Dziś po raz pierwszy nie dałam jej ugrać nawet seta, więc to też mnie bardzo cieszy" - przyznała Radwańska.

Jej kolejną rywalką będzie reprezentująca Australię Daria Gavrilova. Zmierzy się z nią po raz pierwszy w karierze.

"Cieszy mnie to, że zagram z nią, bo zwykle na turniejach gra się ze starymi znajomymi. Widziałam kilka jej meczów. Ma dobre ręce, jest waleczna. Ale ja również jestem w dobrej formie, więc będzie to z pewnością dobre widowisko" - podkreśliła Polka.

Drugą parę półfinałową tworzą rozstawiona z "dwójką" Słowaczka Dominika Cibulkova i Belgijka Elise Mertens.

W grze pojedynczej w New Haven występowała także Magda Linette, ale w drugiej rundzie przegrała z Chinką Shuai Zhang.