Cristiano Ronaldo finds his range as Real Madrid overcome Real Sociedad

Ronaldo zdobył dwie bramki dla swojego zespołu (Fot. Getty Images)
Rafael Benítez praised Cristiano Ronaldo for carrying Real Madrid 'on his back' after the forward scored twice in a scrappy win over Real Sociedad that helped ease the pressure on his manager.

Portugalczyk po raz pierwszy mógł mieć powody do radości w 24. minucie, ale kopnął z 11 metrów nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy sędzia znów podyktował rzut karny dla "Królewskich" - tym razem się nie pomylił.

Tuż po przerwie goście niespodziewanie wyrównali, a gola zdobył Portugalczyk gwinejskiego pochodzenia Bruma. Jednak w 67. minucie Ronaldo strzelił na 2:1, zdobywając 14. bramkę w ligowym sezonie. Wynik ustalił w 86. minucie rezerwowy Lucas Vazquez.

Po 17 meczach Real ma 36 punktów i awansował na pierwsze miejsce, ale wieczorem grają Barcelona i Atletico Madryt (po 35 pkt). Broniący tytułu Katalończycy podejmą Betis Sewilla (oprócz tego mają jeszcze mecz zaległy), natomiast Atletico zagra na wyjeździe z Rayo Vallecano. Sevilla - bez pauzującego za kartki Grzegorza Krychowiaka - podejmie Espanyol.