Cristiano Ronaldo double drags Real Madrid to narrow win at Eibar

Cristiano Ronaldo przyczynił się do zwycięstwa Realu. (Fot. Getty Images)
Real Madrid put in a shaky performance but maintained their fine recent form with a 2-1 win at Eibar. Zinedine Zidane's side have now won eight of their last nine matches in all competitions, but still trail Barcelona, who have a game in hand, by 12 points.

Do przerwy Real prowadził 1:0 po golu Cristiano Ronaldo zdobytym w 33. minucie. Po zmianie stron wyrównał Ivan Ramis, a zwycięską bramkę w 84. minucie zdobył niezawodny Portugalczyk.

Real wcale nie był zespołem zdecydowanie lepszym od rywala. Momentami, szczególnie na początku spotkania, to gospodarze mieli przewagę, ale jej nie wykorzystali. W końcówce pierwszej połowy Real zaczął atakować i objął prowadzenie po golu Ronaldo, któremu piłkę dograł Luca Modric.
Kilka minut później Portugalczyk ponownie silnie uderzył, ale tym razem Marko Dmitrovic strzał obronił.

Po przerwie Eibar zaatakował, Ramis z kilku metrów uderzył celnie głową, po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedro Leona.

Po wyrównaniu Real dość długo nie potrafił zagrozić gospodarzom. Dopiero w końcówce po dośrodkowaniu z lewej strony Daniego Carvajala Ronaldo głową zdobył zwycięską bramkę.

Trener "Królewskich" Zinedine Zidane przyznał, że w tym meczu rywale byli zespołem lepszym.
"Przeciwnik był wyraźnie lepszy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Ale my mamy w swoich szeregach Cristiano Ronaldo, który pochodzi z innej piłkarskiej galaktyki. Dał nam zwycięstwo. Spotkanie było trudne, mieliśmy momentami problemy z opanowaniem piłki. Ale zespół pokazał charakter" - przekazał szkoleniowiec.