Conte says West Ham draw sums up Chelsea's season

Chelsea w tabeli jest piąta i ma już dziesięć punktów straty do czwartego Tottenhamu Hotspur. (Fot. Getty Images)
Chelsea's failure to beat lowly London rivals West Ham United in the Premier League on Sunday summed up their season, according to manager Antonio Conte.

Z ostatnich ośmiu ligowych meczów Chelsea wygrała zaledwie dwa. Wydawało się, że derbowy pojedynek z broniącymi się przed spadkiem "Młotami" będzie dobrą okazją do przełamania.

"The Blues" mieli przewagę, a w 36. minucie udokumentowali ją zdobyciem bramki. Na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta. Gospodarze dalej atakowali, ale niespodziewanie West Ham wyrównał. W 73. minucie z gola cieszył się Javier Hernandez.

Chelsea w tabeli jest piąta i ma już dziesięć punktów straty do czwartego Tottenhamu Hotspur. Obie drużyny rozegrają jeszcze po sześć spotkań. West Ham natomiast na sześć punktów oddalił się od strefy spadkowej.

W drugim niedzielnym meczu Arsenal pokonał Southampton 3:2. Dla "Kanonierów" dwie bramki zdobył Danny Welbeck (w 38. i 81. minucie), a jedną dołożył Pierre-Emerick Aubameyang (28.). Dla Świętych" trafili Shane Long (17.) i Charlie Austin (73.).

Southampton jest 18., a do 17. lokaty, pierwszej dającej utrzymanie, traci trzy punkty. Arsenal jest szósty.