Coman and Lewandowski seal comfortable victory for Bavarians

Bayern ma 62 punkty i wyprzedza drugich w tabeli dortmundczyków o 11 (Fot. Getty Images)
Wolfsburg were unable to keep Bayern Munich at bay on Saturday as the Bundesliga leaders extended their lead at the top to 11 points with a 2-0 win at Volkswagen Arena.

To 12. kolejny mecz Bayernu bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki. We wtorek podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli zremisowali w Turynie z Juventusem 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, poziom był wyrównany. Swoje okazje miały oba zespoły, ale dobrze spisywali się bramkarze. Jednak po zmianie stron z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście. W 66. minucie pierwszego gola zdobył Francuz Kingsley Coman, a Lewandowski podwyższył na 2:0, wykorzystując zgranie piłki klatką piersiową przez innego reprezentanta "Trójkolorowych" Francka Ribery'ego.

Kapitan biało-czerwonych jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma o dwie bramki więcej od Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund. Gabończyk będzie miał szansę poprawić dorobek w niedzielę, gdy jego zespół podejmie Hoffenheim.

Bayern ma 62 punkty i wyprzedza drugich w tabeli dortmundczyków o 11. Trzecia jest Hertha Berlin, która po piątkowym wyjazdowym zwycięstwie nad FC Koeln 1:0, ma 39 pkt. Spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał Paweł Olkowski.

W innym dzisiejszym meczu VfB Stuttgart z bramkarzem Przemysławem Tytoniem przegrał u siebie 1:2 z ostatnim w tabeli Hannoverem 96. Gospodarze są na 12. miejscu i mają 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i siedem nad barażową. Na kilka ostatnich minut na boisku w Stuttgarcie pojawił się napastnik gości Artur Sobiech.

Hannover 96 odniósł pierwsze zwycięstwo od kiedy trenerem został Thomas Schaaf. Wcześniej poniósł osiem kolejnych porażek w Bundeslidze.