Menu

Coach of Colombia: Poland is one of the best teams in Europe

Coach of Colombia: Poland is one of the best teams in Europe
"Polacy są dobrzy indywidualnie oraz jako zespół". (Fot. Getty Images)
The coach of the national football team of Colombia Jose Pekerman announced that Poland is one of the strongest teams in Europe.
Advertisement
News available in Polish

Jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu w drugim meczu w grupie H mistrzostw świata w Rosji. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po porażkach 1:2 - Polska z Senegalem, a Kolumbia z Japonią.

„Po zakończeniu meczu z Japonią rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego spotkania. Mundial tak szybko się toczy, że nie ma kiedy oddychać. Mecz z Polską będzie na pewno bardzo trudny. Nie rozpoczęliśmy mundialu w najlepszym stylu, ale jesteśmy dobrze przygotowani emocjonalnie, mentalnie i fizycznie. Pracujemy nad tym, aby rozegrać jak najlepszy mecz. Chcemy być zrównoważeni, aby nie tracić goli. Zależy nam też na tym, aby zagrać wydajnie. Jeden gol może zrobić różnicę w tym meczu” – oświadczył Pekerman na oficjalnej konferencji prasowej.

Kolumbijczycy przegrali z Japonią 1:2, ale od trzeciej minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Carlosa Sancheza. "Chcemy, aby zawodnicy byli w wysokiej formie i odzyskali wiarę w siebie. Wiemy, że możemy wygrać niedzielny mecz. Harmonia w zespole jest bardzo ważna. Będziemy chcieli atakować i narzucić swój styl gry. Nie możemy popełnić żadnego błędu. Wszyscy muszą grać odpowiedzialnie i odważnie" – zadeklarował 68-letni argentyński szkoleniowiec.

Argentyńczyk wysoko ocenia polską reprezentację. "To bardzo silna drużyna, co potwierdziła w sparingach. Polacy są dobrzy indywidualnie oraz jako zespół. Piłkarze są świetnie przygotowani fizycznie. Uważamy, że Polska ma za jeden z najlepszych zespołów w Europie. W meczu z Senegalem zdarzyło się kilka dziwnych rzeczy. Na przykład druga bramka strzelona została przez piłkarza, który niespodziewanie wszedł na boisko i wpłynęła na morale reprezentacji" – podkreślił selekcjoner Kolumbii.

W dzisiejszej konferencji wziął udział również obrońca Santiago Arias. "Znamy swoje mocne strony i wiemy, co chcemy osiągnąć. Nasz cel jest prosty: chcemy wyjść z grupy. Żeby tak się stało, musimy pokonać Polskę. Jesteśmy bojowo nastawieni, nastroje w zespole są bardzo dobre, każdy w zespole wierzy w nasze zwycięstwo" – zadeklarował zawodnik PSV Eindhoven.

Dodał, że kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski zostanie otoczony specjalną opieką „Będziemy atakować i wykorzystamy wszystkie sposoby żeby pokonać Polskę. Oczywiście musimy pamiętać też o naszych rywalach. Trzeba pilnować Roberta Lewandowskiego, ale też innych zawodników, bo oni też są niebezpieczni” – podkreślił Arias.

Początek meczu Polska-Kolumbia w meczu grupy H w Kazaniu o godz. 19:00 czasu GMT i 20:00 polskiego czasu.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement