Chelsea earn win over defensive Newcastle amid controversy and thanks to own goal in frantic finale

Eden Hazard (w środku) cieszy się ze strzelonego gola. (Fot. Getty Images)
Summer signing Jorginho set a new Chelsea record for passes in a single Premier League game as the Blues edged their way past Newcastle United at St James' Park on Sunday.

Chelsea wygrała dosyć szczęśliwie, bo zwycięska bramka padła w 87. minucie, kiedy DeAndre Yedlin pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Niespełna kwadrans wcześniej "The Blues" objęli prowadzenie, po tym jak Eden Hazard pewnie wykorzystał rzut karny. W 83. minucie wyrównał Joselu po precyzyjnym uderzeniu głową.

2:1 wygrał również Watford, który pokonał u siebie Crystal Palace. W 53. minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy efektowny strzał oddał Roberto Pereyra. Dużą zasługę przy tej bramce miał jednak Etienne Capoue, który przejął piłkę na własnej połowie i przeprowadził rajd środkiem boiska.

W 71. minucie piękny strzał z narożnika pola karnego oddał Jose Holebas i gospodarze prowadzili 2:0. Siedem minut później bramkę honorową dla Crystal Palace strzelił Wilfried Zaha.

Tym samym Watford i Chelsea, podobnie jak prowadzący w tabeli Liverpool, po trzech zwycięstwach mają komplet punktów. Dzisiaj do tej trójki może dołączyć Tottenham Hotspur, który zagra na wyjeździe ze zmagającym się z kryzysem Manchesterem United.

W sobotę Liverpool pokonał u siebie Brighton & Hove Albion 1:0, a West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał na wyjeździe z Arsenalem Londyn 1:3.