Chelsea beat Bournemouth to reach the Carabao Cup semi-finals.

Artur Boruc nie zatrzymał Chelsea. (Fot. Getty Images)
Chelsea, fourth in the Premier League and eight points behind leaders Liverpool, had the majority of the chances against Bournemouth but Boruc saved efforts from Ross Barkley, Olivier Giroud and Willian in the first half.

Były bramkarz reprezentacji Polski skapitulował w 84. minucie. Nie miał szans na skuteczną interwencję. Belg Eden Hazard strzelał z siedmiu metrów, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od ręki jednego z zawodników Bournemouth.

W drugim wczorajszym meczu, derbach Londynu, Arsenal przegrał z Tottenhamem Hotspur 0:2. Bramki zdobyli Koreańczyk Heung-Min Son (20.) oraz Dele Alli (60.).

Kilkanaście minut po drugiej bramce Alli został trafiony w głowę rzuconą z trybun plastikową butelką, ale nie stracił humoru, pokazując kibicom na palcach, że "Koguty" prowadzą 2:0. Tottenham wygrał na Emirates Stadium po raz pierwszy od ośmiu lat.

We wtorek awans wywalczyły broniący trofeum Manchester City i trzecioligowy Burton Albion.