Chelsea FC 3-2 West Brom Player Ratings

Piłkarze Chelsea Londyn dzięki bramce sprowadzonego z Barcelony Pedro wygrali na stadionie West Bromwich Albion 3:2. (Fot. Getty Images)
Chelsea's Pedro scored and made a huge impact on his Premier League debut as the champions got their campaign off the ground with an entertaining 3-2 win at West Bromwich Albion while Manchester City won 2-0 at Everton.

Mecz WBA z Chelsea, rozgrywany w strugach deszczu, miał bardzo emocjonujący przebieg. Wszystkie bramki dla gości zdobyli reprezentanci Hiszpanii.

Zanim jednak do tego doszło, w 14. minucie rzutu karnego nie wykorzystał piłkarz gospodarzy Szkot James Morrison, którego strzał obronił nogami Belg Thibaut Courtois. Zmarnowana okazja szybko się "zemściła" - w 20. minucie "The Blues" objęli prowadzenie po golu Pedro, a dziesięć minut później podwyższył Diego Costa.

W 35. min. bramkę dla WBA zdobył Morrison, ale jeszcze przed przerwą kibice Chelsea cieszyli się z trafienia Cesara Azpilicuety. W drugiej połowie wciąż było ciekawie, na dodatek od 54. minuty goście musieli grać w osłabieniu - czerwoną kartkę zobaczył wówczas John Terry.

Osłabieni mistrzowie Anglii nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia (w 59. minucie drugiego gola dla WBA zdobył Morrison), ale zdołali dowieźć zwycięstwo. To ich pierwsza wygrana w sezonie - po trzech kolejkach mają cztery punkty.

Kompletem zwycięstw, bez straconego gola, może pochwalić się lider Manchester City. Wicemistrzowie Anglii, jeszcze bez sprowadzonego z Valencii Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego, pokonali na wyjeździe Everton 2:0. Bramki zdobyli w drugiej połowie Serb Aleksandar Kolarov i Francuz Samir Nasri.

Dzień wcześniej piłkarze beniaminka Premier League AFC Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, pokonali na wyjeździe West Ham United 4:3. Trzy gole dla gości zdobył Callum Wilson.

Boruc, który - może z wyjątkiem jednej bramki - nie ponosi winy za gole dla gospodarzy, zobaczył kwadrans przed końcem spotkania żółtą kartkę.

To pierwsze punkty Bournemouth w obecnym sezonie. Wcześniej beniaminek przegrał po 0:1 z Aston Villą i Liverpoolem, choć w drugim przypadku miał pecha. Bramka dla "The Reds" padła w kontrowersyjnych okolicznościach.

Tymczasem pierwsze punkty w sezonie stracił Manchester United. "Czerwone Diabły" zremisowały u siebie z Newcastle United 0:0. W spotkaniu wicelidera Leicester City z Tottenhamem Hotspur (1:1) w ekipie gospodarzy zabrakło Marcina Wasilewskiego. Na dzisiaj zaplanowano ciekawie zapowiadający się mecz Arsenalu z Liverpoolem.