Menu

Cardiff's appeal against Emiliano Sala transfer fee likely to be heard in spring 2020

Cardiff's appeal against Emiliano Sala transfer fee likely to be heard in spring 2020
Emiliano Sala zginął tragicznie 21 stycznia br. w katastrofie lotniczej. (Fot. Getty Images)
Cardiff's appeal against paying the first instalment of 6 million euros (£5.3m) to Nantes for Emiliano Sala is likely to be heard next spring.
Advertisement
News available in Polish

Na początku listopada br. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) opublikowała pełne uzasadnienie swojej wrześniowej decyzji, zgodnie z którą Cardiff City musi zapłacić uzgodnioną pierwszą ratę.

Komitet FIFA ds. statusu piłkarzy stwierdził, że jeśli walijski klub nie zapłaci tej kwoty w ciągu 45 dni od otrzymania danych bankowych od Nantes, wejdzie w życie "zakaz rejestracji nowych graczy, zarówno w kraju, jak i za granicą, na maksymalny okres trzech następujących po sobie okresów transferowych".

Zakaz zostanie zniesiony - jak zdecydowała FIFA - jeśli w tym czasie Cardiff zastosuje się do orzeczenia.

Walijski klub już na początku października - po pierwszym orzeczeniu FIFA - poinformował, że nie zgadza się z tą decyzją i zamierza odwołać się do CAS.

Walijczycy w odwołaniu powołują się na fakt, iż Sala w momencie śmierci nie był zarejestrowany w klubie, a umowa o zmianie nie była sfinalizowana. Argentyńczyk, który zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu, miał kosztować łącznie 17 milionów euro. We wrześniu FIFA poinformowała, że na konto francuskiego klubu powinno wpłynąć sześć milionów.

Sala, jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, 21 stycznia 2019 podróżował awionetką do Walii. Maszyna rozbiła się w kanale La Manche. Oprócz Argentyńczyka zginął także pilot David Ibbotson. Wówczas Cardiff City wstrzymało wypłatę pierwszej raty. Kluby spierają się o to, czy Nantes należy się całość, czy choćby część kwoty transferu.

Rozprawa apelacyjna odbędzie się prawdopodobnie w połowie kwietnia 2020, natomiast werdykt zostanie ogłoszony w czerwcu.

Czytaj więcej:

Klub Cardiff City niezadowolony z decyzji FIFA ws. Sali

Cardiff City nie chce zapłacić za Salę. FIFA grozi zakazem transferowym

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Advertisement