Bundesliga: Lewandowski with goal, but Bayern is no longer leader

Druzyna Lewandowskiego zremisowała z Freiburgiem 1:1. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored the goal, but his Bayern Munich only drew away with Freiburg 1: 1 on the 27th round of the German football league. Defenders of the Bavarian title lost their lead in the table, because Borussia Dortmund won their meeting.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 22. minucie, przyjmując piłkę w trudnej sytuacji, a następnie posyłając ją do siatki efektownym uderzeniem z powietrza lewą nogą. Było to jego 19. trafienie w tym sezonie Bundesligi, co daje mu prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy. W doliczonym czasie drugiej połowy mógł przesądzić o zwycięstwie gości, ale po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła bramkę.

Polak strzelił już 199 goli w Bundeslidze i jest najlepszy w klasyfikacji zagranicznych zawodników. W historii rozgrywek lepszych od niego było tylko czterech Niemców.

Bayern, który przed tą kolejką był liderem, ma 61 punktów i traci dwa do Borussii Dortmund. BVB, wciąż bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka w składzie, wygrała przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 2:0. Obie bramki uzyskał Hiszpan Paco Alcacer, który powiększył dorobek do 16 goli w tym sezonie Bundesligi. Jest drugi w klasyfikacji strzelców.

W innym dzisiejszym spotkaniu z udziałem Polaków Fortuna Duesseldorf z Marcinem Kamińskim (cały mecz) oraz Dawidem Kownackim (od 71. minuty) wygrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 3:1.