Menu

British Grand Prix 2014: Lewis Hamilton homes in on Silverstone win

British Grand Prix 2014: Lewis Hamilton homes in on Silverstone win
Na torze Silverstone prowadzi Nico Rosberg (fot. Getty Images)
Lewis Hamilton, who secured victory at Silverstone in 2008 on his way to taking the title, has said there is no greater satisfaction for a racing driver than winning his home event. “I really want to win this race,' Hamilton said on Thursday.
Advertisement
News available in Polish

Na pierwszym lider mistrzostw świata Niemiec Nico Rosberg o 0,731 wyprzedził Brytyjczyka Lewisa Hamiltona, a trzeci czas - gorszy o 0,839 miał kierowca Ferrari Fernando Alonso. Hiszpan, podobnie jak Hamilton, tor Silverstone zna doskonale, wygrał tam już dwa razy w 2006 i 2011 roku.

Alonso jako jedyny w stawce pozostałych zawodników stracił do kierowców Mercedesa mniej niż jedną sekundę. Czwarty w pierwszym treningu Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull) był już wolniejszy o 1,199 s.
Czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull), obchodzący w czwartek 27. urodziny, był szósty ze stratą 1,497 s.

Pecha mieli testerzy Williamsa. Pierwsza od 22 lat na torze F1 Angielka Susie Wolff musiała się zatrzymać z powodu awarii silnika na czwartym okrążeniu, natomiast Brazylijczyk Felipe Massa poważnie rozbił bolid uderzając w betonową ścianę na Stowe Corner. Jeżdżono w niezłych warunkach, przy temperaturze powietrza 18 st. C. Nie padał deszcz, asfalt nagrzał się do prawie 30 st. C.

Drugi trening także padł łupem ekipy Mercedesa, z tym, że kierowcy zamienili się miejscami. Tym razem najszybszy był wicelider mistrzostw świata Hamilton, a drugi Rosberg był wolniejszy o 0,228 s. Trzeci czas ze stratą 0,736 s ponownie zanotował Alonso.

Tym razem nie obyło się jednak w ekipie Mercedesa bez problemów. Hamilton przejechał tylko 13 okrążeń i zjechał do serwisu. Team nie podał, co było powodem skrócenia sesji.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Advertisement