Borussia Piszczka after extra time won with second-league

Łukasz Piszczek (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund, with Lukasz Piszczek in the composition, only after extra time defeated 2: 1 second-team Greuther Fuerth in the first round of the German Cup football. Marco Reus made the decisive goal in the last minute of the extra time.

Piszczek rozegrał całe spotkanie, a jego zespół był bardzo blisko odpadnięcia. W 77. minucie prowadzenie gospodarzom dał Sebastian Ernst. Borussia wyrównała dopiero w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Belg Axel Witsel.

Już w sobotę awans wywalczył Bayern Monachium, który długo męczył się na wyjeździe z czwartoligowym SV Drochtersen/Assel. W 82. minucie zwycięstwo 1:0 zapewnił Bawarczykom Robert Lewandowski.