Borussia Dortmund snatch late draw against struggling Paderborn

Mecz - mimo niesamowitego przebiegu - nie będzie raczej wspominany dobrze w Dortmundzie. (Fot. Getty Images)
Marco Reus scored a stoppage-time equaliser to rescue a 3-3 draw for Borussia Dortmund against struggling Paderborn on Friday, having been 3-0 behind at half-time, but they still suffered a dent to their Bundesliga title hopes.

Drużyny Bundesligi rozpoczęły 12. serię spotkań, więc wczorajszy mecz w Dortmundzie był dokładnie setnym w obecnym sezonie najwyższej klasy rozgrywek. Mimo niesamowitego przebiegu, nie będzie raczej wspominany dobrze w Dortmundzie.

Wprawdzie wicemistrzowie Niemiec uratowali jeden punkt, ale biorąc pod uwagę pozycję rywala w tabeli, trudno uznać to za sukces. Beniaminek Paderborn w jedenastu wcześniejszych meczach zaliczył aż dziewięć porażek (jedno zwycięstwo, jeden remis) i plasuje się na ostatnim miejscu.

Tym bardziej więc w piątkowy wieczór kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Do przerwy goście prowadzili aż 3:0 - dwa gole strzelił Streli Mamba, a jednego inny niemiecki piłkarz Gerrit Holtman.

Na początku drugiej połowy sygnał do odrabiana strat dał Anglik Jadon Sancho, a dwie następne bramki Borussia zdobyła w końcówce - w 84. minucie trafił Belg Axel Witsel, zaś w doliczonym czasie wynik ustalił Marco Reus.

Cały mecz w ekipie Borussii rozegrał Łukasz Piszczek, dla którego mijający tydzień był bardzo ważny. We wtorkowym spotkaniu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią w Warszawie (3:2) oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Polski, w której łącznie rozegrał 66 meczów.

W tabeli drużyna z Dortmundu z dorobkiem 20 punktów zajmuje piąte miejsce, Paderborn (5) pozostał na ostatnim.