Bolt unhappy with his race in New York

Bolt skrytykował siebie po biegu w Nowym Jorku (Fot. Getty Images)
The world's fastest man was left without answers after an atypically ordinary showing in the 200 meters at the Adidas Grand Prix in New York on Saturday.

Zawodniczka AZS AWF Wrocław, dwukrotnie czwarta w ubiegłorocznych konkursach skoku wzwyż w halowych mistrzostwach świata w Sopocie i mistrzostwach Europy w Zurychu, w tym sezonie już prawdopodobnie nie wystartuje.

Sobotnią rywalizację na wyspie Randall's w dzielnicy Manhattan wygrała mistrzyni kontynentu Hiszpanka Ruth Beitia - 1,97. Z identycznym wynikiem drugie miejsce zajęła utytułowana Chorwatka Blanka Vlasic, a trzecie pochodząca z karaibskiego państwa Saint Lucia Levern Spencer - 1,91.

Najjaśniejszą gwiazdą Diamentowej Ligi był Bolt, zdobywca sześciu złotych medali olimpijskich, rekordzista świata na 100 (9,58) i 200 m (19,19). Przy przeciwnym wietrze o sile 2,8 m/s pokonał 200 m w 20,29, ale... wiatru nie skrytykował, tylko siebie.

"To był mój najgorszy w karierze bieg na 200 m, zwłaszcza na wirażu. Byłem przekonany, że uzyskam czas poniżej 20 sekund, a nie powyżej. Nie wiem co się ze mną stało. Naprawdę nie potrafię tego wyjaśnić. Na treningach wszystko wygląda świetnie i nie rozumiem, dlaczego nie przekłada się to na dobry wynik w zawodach" - stwierdził.

Z polskich lekkoatletów najwyższe, szóste miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął wynikiem 79,87 Marcin Krukowski (KS Warszawianka). Zwyciężył mistrz świata z Moskwy (2013) Czech Vitezslav Vesely - 83,62.

Trzech zawodników pchnęło kulę na odległość ponad 21 metrów. Najdalej - Amerykanin Joe Kovacs - 21,67. Na dziewiątej pozycji z rezultatem 19,50 uplasował się Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław).

Bieg na dystansie 5000 m wygrał Ben True z USA - 13.29,48, a "zającem" był mieszkający w USA Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń).

Najlepszy w tym roku wynik na świecie 49,86 uzyskała na 400 m Amerykanka Francena McCorory.