Bayern Munich began their bid for a sixth European Cup title by hammering Champions League debutants

33 gole w tych prestiżowych rozgrywkach ma już na koncie Lewandowski. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski's penalty gave the German champions the lead before Thomas Muller swept home on his 27th birthday.

To pierwszy gol Polaka w tym sezonie Champions League, a 33. w tych rozgrywkach w karierze.

Wczoraj z polskich piłkarzy wystąpił jeszcze Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak, który w barwach Paris Saint-Germain grał do 79. minuty w meczu z Arsenalem Londyn (1:1).

Polacy w meczach 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów:

Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:1
Grzegorz Krychowiak (pomocnik PSG)     - do 79. minuty
Krystian Bielik (pomocnik Arsenalu)    - poza kadrą

Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2
Arkadiusz Milik (napastnik Napoli)     - do 82. minuty, dwie bramki i żółta kartka
Piotr Zieliński (pomocnik Napoli)      - od 62. minuty

Bayern Monachium - FK Rostów 5:0
Robert Lewandowski (napastnik Bayernu) - cały mecz i bramka

Bayern Monachium - FK Rostów 5:0 (2:0).
Bramki: Robert Lewandowski (28-karny), Thomas Mueller (45+2), Joshua Kimmich (53, 60), Juan Bernat (90).
Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).