Barcelona drew with Juventus, Lewandowski without goal

Barcelona podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkanie - 31 lipca z New York Red Bulls. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players drew 2-2 with Juventus Turin in a friendly in Dallas. Robert Lewandowski played just over an hour in the colors of the Spanish team, but he did not score. In the first half of the 'Stara Lady' goal was guarded by Wojciech Szczęsny.

Szczęsnego dwukrotnie, w 34. i 40. minucie, pokonał Francuz Ousmane Dembele. Dla Juventusu trafiał natomiast Moise Kean w 39. i 51.

Lewandowski, z numerem 12 na koszulce, grał do 62. minuty. Wówczas zmienił go Holender Memphis Depay.

To był drugi mecz polskiego napastnika w barwach "Dumy Katalonii". Trzy dni temu zagrał w pierwszej połowie spotkania z Realem Madryt w Las Vegas. Czwarte w historii El Clasico, rozegrane poza Hiszpanią, zakończyło się wygraną Barcelony 1:0. Jedyną bramkę zdobył pięknym strzałem sprzed pola karnego Brazylijczyk Raphinha, również nowy nabytek tego klubu.

Barcelona podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkanie - 31 lipca z New York Red Bulls, którego piłkarzem jest Patryk Klimala.

Prawie 34-letni Lewandowski, występujący dotychczas w Bayernie Monachium, podpisał niedawno z Barceloną czteroletni kontrakt. Kosztował 45 mln euro plus 5 mln zmiennych. Klauzula wykupu została ustalona na 500 milionów euro. 5 sierpnia ma zostać oficjalnie zaprezentowany na stadionie Camp Nou.