Barcelona is still invincible

Lionel Messi z Barcelony. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players defeated their home crowd Deportivo Alaves 2: 1, although they lost to the 72nd minute 0: 1, in the 21st round of the Spanish league. They are still unbeaten and they retain an advantage of 11 points over Atletico Madrid.

Na Camp Nou gospodarze przeważali pod każdym względem (posiadanie piłki - 77,9 proc.; strzały 18-7; strzały celne 12-4; rzuty rożne 8-1), ale nie odzwierciedlał tego wynik. Co więcej, od 23. minuty przegrywali, gdy drużyna z Kraju Basków wyprowadziła kontrę, którą zakończył precyzyjnym strzałem Szwed John Guidetti.

Dopiero w końcowych fragmentach gry bramki dla "Dumy Katalonii" zdobyli Luis Suarez oraz Lionel Messi, który wspaniale uderzył z rzutu wolnego. To 16. w sezonie trafienie Urugwajczyka i 20. Argetnyńczyka, który otwiera klasyfikację strzelców La Liga.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Barcelony zagrał Brazylijczyk Philippe Coutinho, trzeci najdroższy piłkarz w historii (120 mln euro, suma może wzrosnąć do 160 mln). Pozyskany trzy tygodnie temu z Liverpoolu pomocnik nie mógł tego występu zaliczyć do udanych. Boisko opuścił w 66. minucie, gdy gra gospodarzy wciąż się nie kleiła.

Kilka godzin wcześniej Atletico pokonało w Madrycie drużynę Las Palmas 3:0 po golach Francuza Antoine'a Griezmanna, Fernando Torresa i Ghańczyka Thomasa Parteya.

W sobotę Real Madryt wygrał na wyjeździe z sąsiadką z tabeli Valencią 4:1, a dwie bramki z rzutów karnych zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo. "Królewscy" zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc do Barcelony aż 19 punktów. O dwa "oczka" wyprzedza ich Valencia.