Balotelli threatens to leave football field amid racist chants

Włoski napastnik, który prawdopodobnie padł ofiarą rasistowskich okrzyków, zagroził, że opuści boisko. (Fot. Getty Images)
Brescia striker Mario Balotelli threatened to leave the field due to racist chants directed at him by Hellas Verona fans during a top-tier football game in Italy on Sunday.

Incydent miał miejsce przed upływem 60. minuty meczu. Po akcji lewą stroną boiska Balotelli zatrzymał grę, wziął piłkę w ręce i kopnął w kierunku kibiców Verony.

Włoski napastnik, który - jak informują zagraniczne media - prawdopodobnie padł ofiarą rasistowskich okrzyków, zagroził, że opuści boisko. Zdenerwowany wskazał gestem na uszy, sugerując, że wszystko słyszał.

Mecz został przerwany na kilka minut. Koledzy z drużyny oraz piłkarze rywali próbowali uspokoić Balotellego. Ostatecznie zawodnik pozostał na boisku. W 85. minucie - przy stanie 2:0 dla Verony - strzelił gola, ale jego zespół nie zdołał doprowadzić do remisu.

Od 16. minuty w drużynie Verony grał Paweł Dawidowicz, a od 73. - Mariusz Stępiński.

Rasistowskie incydenty są problemem na włoskich stadionach. Za zachowanie pseudokibiców karane są przede wszystkim kluby, ale skandale często mają miejsce, również w tym sezonie.