Leeds lost 4-1 to Crystal Palace

Mateusz Klich z kolejną asystą w Premier League! (Fot. Geety Images)
A combination of a poor performance and some really bad luck meant Leeds lost 4-1 to Crystal Palace.

Ekipa Crystal Palace prowadziła z drużyną Klicha 2:0 już w 22. minucie. Pierwszą bramkę zdobył uderzeniem głową Scott Dann (12.), a drugą uzyskał efektownym strzałem z rzutu wolnego Eberechi Eze.

W międzyczasie po prostopadłym podaniu Klicha do siatki gospodarzy trafił najskuteczniejszy w ekipie Leeds United Patrick Bamford. Początkowo bramkę uznano, ale asystenci wideo dopatrzyli się pozycji spalonej Anglika i wynik nie uległ zmianie.

Jednak w 27. minucie duet Klich - Bamford pokazał się z dobrej strony raz jeszcze. Polak zgrał piłkę głową, a tym razem prawidłowo ustawiony Anglik bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza Vicente Gauitę.

Był to siódmy gol napastnika Leeds United w tym sezonie Premier League. Lepsi od niego są na razie tylko Koreańczyk Heung-Min Son z Tottenhamu Hotspur oraz Dominic Calvert-Lewin z Evertonu, którzy mają po osiem bramek.

W 42. minucie Portugalczyk Helder Costa niefortunnie przeciął dośrodkowanie Holendra powołanego na mecz z Polską w Lidze Narodów Patricka van Aanholta i pokonał własnego bramkarza, przywracając dwubramkowe prowadzenie Crystal Palace. Wynik ustalił w 70. minucie reprezentant Ghany Jordan Ayew.

Klich rozegrał całe spotkanie, a w 77. minucie zobaczył po raz trzeci w tym sezonie żółtą kartkę. Leeds zajmuje 14. miejsce z 10 punktami, Crystal Palace ma 13 i jest na szóstej pozycji.

We wcześniejszym wczorajszym spotkaniu strzeleckie konto w Manchesterze United otworzył Cavani. Urugwajczyk dołączył do "Czerwonych Diabłów" na początku października i wystąpił dotychczas w meczach z Chelsea Londyn (0:0) i Arsenalem Londyn (0:1), wchodząc na boisko na same końcówki. Podobnie było w sobotę na stadionie Evertonu, ale tym razem Cavani zdołał wpisać się na listę strzelców w doliczonym czasie.

Wcześniej bramkarza gospodarzy dwukrotnie pokonał Portugalczyk Bruno Fernandes (25. i 32.), a pierwszego gola w tym spotkaniu uzyskał brazylijski skrzydłowy Evertonu Bernard (19.).

W pierwszych pięciu kolejkach Everton wywalczył 13 punktów i był nawet liderem tabeli, ale podopieczni Włocha Carlo Ancelottiego wyraźnie obniżyli od tego czasu loty. Przegrali z Southampton 0:2, Newcastle United 1:2 i w sobotę z "Czerwonymi Diabłami".

Everton jest na piątym miejscu, natomiast Manchester United ma 10 punktów, ale jedno zaległe spotkanie, i zajmuje 13. pozycję.