Arsenal fight for 2-2 draw with Tottenham

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. (Fot. Getty Images)
Arsenal have come from two goals down to earn a 2-2 draw with Tottenham Hotspur in a sizzling north London derby in the English Premier League.

Po spotkaniu na Emirates Stadium oba zespoły mogły być rozczarowane, ponieważ stworzyły sporo okazji, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Po 40 minutach Tottenham prowadził już 2:0 po golach Duńczyka Cristian Eriksena i Harry'ego Kane'a z rzutu karnego.

Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktową bramkę zdobył Francuz Alexandre Lacazette, zaś w 71. minucie wyrównał na 2:2 Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

W końcówce spotkania fani Arsenalu ucieszyli się po raz trzeci, ale tym razem ich radość była przedwczesna - po analizie VAR gol nie został uznany z powodu spalonego.

"Kanonierzy" z siedmioma punktami zajmują piąte miejsce, natomiast Tottenham (5) jest dziewiąty.

Na Goodison Park w Liverpoolu szósty Everton pokonał 17. Wolverhampton 3:2, a bohaterem okazał się Brazylijczyk Richarlison, zdobywca dwóch bramek dla gospodarzy.

W sobotę Manchester City zwyciężył siebie z Brighton 4:0. (Fot. Getty Images)

Dzień wcześniej gładkie zwycięstwa odniosły dwa czołowe zespoły poprzedniego i obecnego sezonu - Liverpool oraz Manchester City. Piłkarze "The Reds" pokonali na wyjeździe Burnley 3:0, a mistrzowie Anglii zwyciężyli u siebie Brighton 4:0.

Bramki dla Liverpoolu zdobyli Sadio Mane, Roberto Firmino, zaś jedna została zapisana jako samobójcza Chrisa Wooda, od którego odbiła się piłka po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

To 13. z rzędu ligowe zwycięstwo Liverpoolu (licząc z ubiegłym sezonem), co jest rekordem klubu. Poprzedni został ustanowiony między kwietniem i październikiem 1990 roku.

Piłkarze Juergena Kloppa z kompletem 12 punktów utrzymali prowadzenie w tabeli. Dwa mniej ma Manchester City, dla którego dwie bramki w meczu z Brightonem strzelił Argentyńczyk Sergio Aguero, a po jednej Belg Kevin De Bruyne i Portugalczyk Bernardo Silva.