Ansu, 16, scores but Barca draw 2-2 at Osasuna

Fati - najmłodsza gwiazda FC Barcelona. (Fot. Getty Images)
Ansu Fati became the youngest Barcelona player to score in La Liga but his side were held to a 2-2 draw away at Osasuna on Saturday. Ansu - aged 16 years and 298 days -came on as a substitute and scored his first professional goal after six minutes to equalise for the Spanish champions.

Piłkarz z Gwinei Bissau, który 31 października kończy 17 lat, zadebiutował w barwach Barcelony w ubiegłym tygodniu w wygranym 5:2 meczu z Betisem. Wczoraj zagrał od początku drugiej połowy, a do bramki trafił niedługo później - w 51. minucie.

Wkrótce potem gola dla Barcelony strzelił inny rezerwowy, Brazylijczyk Arthur, któremu - podobnie jak Fatiemu - asystował Carles Perez.

Natomiast dla Osasuny obie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, zdobył Roberto Torres - w 7. i 81. minucie.

Do tej pory najmłodszym strzelcem gola dla Barcelony w La Liga był Bojan Krkic. Łącznie Fati jest trzecim w historii najmłodszym zdobywcą bramki w hiszpańskiej ekstraklasy, uwzględniając wszystkie kluby - za Fabrice Olingą i Ikerem Muniainem.

Broniąca tytułu Barcelona od początku sezonu musi sobie radzić bez leczącego uraz łydki Argentyńczyka Lionela Messiego, a kontuzje dopadły też Urugwajczyka Luisa Suareza i Francuza Ousmane'a Dembele.

Po trzech kolejkach Barcelona ma tylko cztery punkty.

Z siedmioma prowadzą Athletic Bilbao i Sevilla, ale w niedzielę mogą zostać wyprzedzone przez mający komplet (6) punktów Atletico Madryt, które podejmie Eibar.

Rywalem Realu Madryt (4 pkt) będzie dzisiaj Villarreal.