Agnieszka Radwanska's fast victory in USA

Agnieszka Radwańska walczy jak lwica (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska of Poland quick jump to second round of Tournament in New Haven in USA.

Radwańska, oficjanie rozstawiona z imprezie z "siódemką", choć po wycofaniu m.in. Rumunki Simony Halep, w drabince są tylko cztery wyżej notowane zawodniczki, do przebrnięcia pierwszej rundy potrzebowała ledwie 65 minut.

Pierwszy set pojedynku z 43. obecnie w świecie Vandeweghe trwał ledwie 20 minut, choć ostatni gem składał się aż z 19 akcji. W drugiej partii Amerykanka stawiła bardziej zacięty opór, m.in. prowadziła 2:0, ale dominacja dobrze dysponowanej krakowianki nie podlegała dyskusji.

"Świetnie zaczęłam mecz, a później byłam skoncentrowana na każdej piłce. Solidnie zapracowałam na to zwycięstwo, wszystko mi dziś wychodziło" - oceniła Polka, która do New Haven zdecydowała się przyjechać w ostatniej niemal chwili, po słabym występie w Cincinnati, gdzie w pierwszej rundzie uległa Czeszce Karolinie Annie Schmiedlovej.

Z Vandeweghe Radwańska grała po raz drugi, poprzednio w ubiegłym roku w Pekinie, i po raz drugi zwyciężyła bez straty seta.
O ćwierćfinał powalczy w środę z Cornet, która w poniedziałek wygrała z Julią Putincewą z Kazachstanu 2:6, 6:0. 6:2.

Z Francuzką polska tenisistka spotyka się regularnie, dwa tygodnie temu pokonała ją w trzech setach w 1/8 finału w turnieju w Toronto. Ogólny bilans w imprezach WTA to 5-1 na korzyść Radwańskiej. Dwa kolejne mecze przeciw sobie rozegrały te zawodniczki jeszcze w Pucharze Hopmana odnosząc po jednym zwycięstwie.

Turniej w New Haven to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 31 sierpnia wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.