ATP Tournament in Miami: Hurkacz defended five match goals and won against Kokkinakis

Hubert Hurkacz w bardzo długim zmaganiu pokonał Australijczyka Thanasima Kokkinakisa. (Fot. Getty Images)
Number eight seed Hubert Hurkacz defended five matchbills and won against Australian Thanasi Kokkinakis 6:7 (10-12), 7:6 (9-7), 7:6 (8-6) in the second round of the ATP 1000 hard-court tennis tournament in Miami (prize pool $8.8 million).

Był to najdłuższy z dotychczasowych pojedynków w tegorocznym Miami Open, trwał 3 godziny i 34 minuty. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Francuz Adrian Mannarino.

Do tej pory Hurkacz i Mannarino spotkali się trzykrotnie i dwukrotnie górą był wrocławianin. Jedyna porażka była jednak dla Polaka bolesna, bowiem w 2022 roku Francuz pokonał go 6:4, 6:2, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

W pierwszym secie Hurkacz i Kokkinakis bez problemów wygrywali własne podania, a ogromne emocje przyniósł 20-minutowy tie-break. Hurkacz przegrywał 0-3, potem prowadził 6-3, ale nie wykorzystał aż sześciu setboli i uległ 10-12.

Do tie-breaków doszło także w pozostałych partiach, lecz ze szczęśliwym zakończeniem dla wrocławianina, który wytrzymał ogromną presję. W drugim secie obronił trzy meczbole, a w trzecim - dwa.

Zajmujący dziewiątą pozycję w światowym rankingu 26-letni Hurkacz w pierwszej rundzie miał wolny los. Wczoraj zrewanżował się Kokkinakisowi (94. ATP) za porażkę w ich jedynym wcześniejszym pojedynku - w 2018 roku w kwalifikacjach turnieju w Atlancie.

Polak ma świetne wspomnienia z Miami. W debiucie w 2019 roku odpadł w 3. rundzie, w 2021 roku odniósł tu jedyne zwycięstwo w turnieju rangi ATP 1000, a w poprzedniej edycji dotarł do półfinału.

W czwartek Hurkacz miał rozpocząć rywalizację w deblu, w którym przed rokiem był najlepszy w parze z Johnem Isnerem. Teraz też Amerykanin miał być jego partnerem, ale wycofali się z turnieju tuż przed pierwszym spotkaniem.

Wynik meczu 2. rundy:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:7 (10-12), 7:6 (9-7)