Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

80 percent of hairdressers and beauticians: The summer season is worse than the winter one

80 percent of hairdressers and beauticians: The summer season is worse than the winter one
W najbliższym półroczu niespełna 30 proc. przedsiębiorstw tej branży planuje zwiększanie zatrudnienia. (Fot. Getty Images)
In Poland more than 80 percent of hairdressers and beauticians rate this summer season as worse than last winter, according to the #BeautyRazem Initiative study. The industry is calling for an 8 percent VAT rate on cosmetic services.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Z najnowszego wynika, że 80,44 proc. pytanych specjalistów fryzjerstwa i kosmetologii ocenia ten sezon letni jako gorszy niż zeszły sezon zimowy. Na "porównywalny" wskazało 11,64 proc. pytanych, a "lepszy" (lub trochę lepszy) - 7,91 proc.

W najbliższym półroczu niespełna 30 proc. przedsiębiorstw tej branży planuje zwiększanie zatrudnienia w firmach, 70 proc. nie rozważa tego.

Jak przekazał założyciel inicjatywy #BeautyRazem Michał Łenczyński, na rynku beauty panuje umiarkowany pesymizm. "Zbliża się jesień, która jest wielką niewiadomą, ale też specjaliści starają się jak najlepiej wykorzystać moment trwającego sezonu i doceniają, że nareszcie mogą pracować z klientem" - wskazał.

Jak zaznaczył, spadki obrotów w branży potwierdzają wyniki poprzednich badań - ok. 30 proc. we fryzjerstwie i kosmetyce, ok. 40 proc. w manicure, ok. 50 proc w rzęsach i wizażu - podał. "Dlatego branża niezmiennie postuluje stawkę VAT w wysokości 8 proc. na usługi kosmetyczne" - podkreślił Łenczyński.

Ekspert zwrócił uwagę, że z badania wynika ponadto, iż dla 67,91 proc. specjalistów i właścicieli salonów, brak poczekalni stanowi wyraźny dyskomfort, a tylko dla 6,81 proc. spotyka się z pełną akceptacją. Dla porównania przypomniał wyniki z maja br. (zaraz po otwarciu salonów) które wskazywały, że dla 53,85 klientów brak poczekalni stanowi wyraźny dyskomfort.

Dla ponad 1/3 (35,45 proc.) klientów, całość wytycznych sanitarnych jest przyczyną ogólnego dyskomfortu, a brak poczekalni jest jego jednym z głównych czynników - ocenił Łenczyński.

Badanie inicjatywy #BeautyRazem przeprowadzone zostało przez Akademię Sztuki Piękności w dniach 9-19 lipca, metodą CAWI, na próbie 1 567 specjalistów i przedsiębiorców branży beauty. 

Czytaj więcej:

Za czym Polacy tęsknią w pandemii? Po pierwsze - fryzjer

Irlandczycy gotowi zapłacić 200 euro za strzyżenie

Boris Johnson: 4 lipca otwarcie m.in. pubów, fryzjerów i kin

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 17.05.2024
    GBP 4.9790 złEUR 4.2685 złUSD 3.9363 złCHF 4.3302 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement