Menu

2019 Hemel World Cup Series Miami: Tarnowski new class leader in the RS: X

2019 Hemel World Cup Series Miami: Tarnowski new class leader in the RS: X
Paweł Tarnowski w akcji. (Fot. Sailing Energy)
Pawe Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot) was promoted to the first place in the RS: X class in the Hemel World Cup in Miami. The previous leader Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) has fallen to the fifth position.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Deskarze mają za sobą dziewięć wyścigów. Tarnowski w najlepszym z trzech piątkowych występów był trzeci. Furmański był najwyżej 10., stąd spadek w klasyfikacji generalnej. Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) zajął 17. lokatę, a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 18.

Pozycje liderek w klasach RS:X i 470 straciły Zofia Klepacka (Legia Warszawa) oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Reprezentantki Polski są obecnie czwarte.

Klepacka, aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka olimpijska z Londynu, w piątek w swych najlepszych wyścigach była siódma i dziewiąta. Na prowadzenie, po ośmiu startach, wróciła Chinka Yunxiu Lu.

Skrzypulec i Ogar plasowały się poza czołową dziesiątką w obu piątkowych wyścigach i znajdują się poza podium w 470. Na czele są Niemki Fabienne Oster i Anastasiya Winkel.

Wśród finnistów ośmiokrotny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) plasuje się po siedmiu próbach na dziewiątym miejscu. Lideruje Fin Tapio Nirkko.

W Laser Radial mistrzyni kraju Agata Barwińska (MOS SSW Iława) jest po ośmiu wyścigach 29., a Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) 36. Prowadzi Amerykanka Paige Railey.

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajmuje 44. miejsce, ale zarazem jest najlepszym z czwórki biało-czerwonych po dziewięciu wyścigach w klasie Laser Standard. 58. jest Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), 63. Dawid Kania (ŻLKS Poznań), a 68. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia). Liderem jest wciąż Norweg Hermann Tomasgaard.

W klasie 49erFX dziewięć wyścigów mają za sobą Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz Madeleine Zielińska i Nada Zielińska (AZS UWM Olsztyn) i zajmują - odpowiednio - 10. i 23. pozycję. Na czele są dalej wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meech.

Tarnowski, Furmański, Klepacka oraz duet Melzacka/Łoboda (w piątek zajęły m.in. trzecie i piąte miejsce) awansowali do sobotnich wyścigów medalowych, z udziałem czołowych dziesiątek. Pozostałe klasy będą tego dnia miały jeszcze normalne wyścigi, zaś w medalowych wystartują w niedzielę.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.10.2021
  GBP 5.4652 złEUR 4.6072 złUSD 3.9576 złCHF 4.3157 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement