48-letnia Shakira od lat mieszka w USA, ale wciąż jako imigrantka. (Fot. Justin Lane/PAP/EPA)

Shakira przyznała, że jako imigrantka w USA żyje w ciągłym strachu...

Od chwili zaprzysiężenia na prezydenta Donald Trump konsekwentnie realizuje swój plan zaostrzenia polityki migracyjnej w USA. Efektem tego są masowe deportacje, które doprowadziły ostatnio do wielkich protestów w Los Angeles. O swoją przyszłość martwią się nie tylko ci, którzy są Stanach Zjednoczonych nielegalnie. Obawy wyraziła także kolumbijska piosenkarka Shakira, która obecnie mieszka w Miami.

W nowym wywiadzie dla BBC News Shakira opowiedziała o wpływie działań prezydenta USA, Donalda Trumpa i jego polityki migracyjnej. Piosenkarka przyznała, że gdy jako nastolatka przybyła do Miami, czuła się akceptowana. Jednak w ostatnim czasie to poczucie przynależności ustępuje miejsca obawom, które towarzyszą wszystkim imigrantom.

"Miałam zaledwie 19 lat, kiedy przeprowadziłam się do Stanów Zjednoczonych, by, podobnie jak wielu innych kolumbijskich imigrantów, szukać w tym kraju lepszej przyszłości" – wspomina. Dopytywana dalej, jak dziś czuje się jako imigrantka żyjąca w USA, odparła: "To oznacza życie w ciągłym strachu. I to naprawdę boli".

Piosenkarka podkreśliła, że w zaistniałych okolicznościach ludzie powinni jeszcze bardziej zjednoczyć się w walce o swoje prawa. "Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy podnieść głos i jasno powiedzieć, że kraj może zmienić swoją politykę migracyjną, ale wszyscy ludzie muszą być zawsze traktowani humanitarne" – dodała.

Shakira jest obecnie pochłonięta trasą koncertową "Las Mujeres Ya No Lloran", występując w Ameryce Północnej i Południowej. Artystka promuje swój 12. studyjny album, który składa się wyłącznie z hiszpańskojęzycznych piosenek. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9111
-0.0112
EUR
4.2447
-0.0037
USD
3.6588
-0.0109
CHF
4.6118
-0.0003
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu