Menu

Pielęgnacyjny rytuał Sereny Williams

Pielęgnacyjny rytuał Sereny Williams
Serena namawia inne kobiety do samoakceptacji i rezygnacji z dążenia do nieosiągalnego ideału. (Fot. Getty Images)
Gwiazda światowych kortów słynie ze spektakularnych sportowych osiągnięć, walki o równouprawnienie oraz aktywnego propagowania samoakceptacji. Serena Williams dla wielu kobiet jest wzorem do naśladowania - także w kwestiach związanych z dbaniem o urodę.
Reklama

Serena Williams jest jedną z najlepszych tenisistek wszech czasów i niekwestionowaną gwiazdą światowego sportu. Znana jest z niebywałego talentu, spektakularnych zwycięstw w najważniejszych tenisowych turniejach i determinacji. Dała się poznać jako orędowniczka równouprawnienia, wielokrotnie opowiadając w wywiadach o dyskryminacji kobiet w sporcie, której sama doświadczyła. Na przestrzeni lat borykała się także z internetowym hejtem, będąc obiektem drwin z uwagi na swoją, odbiegającą od obowiązującego kanonu piękna, urodę.

Określana przez złośliwych jako za mało kobieca czy nie dość szczupła, Williams postanowiła nie ulegać presji związanej z panującą obecnie obsesją na punkcie wizualnej doskonałości. Dziś czempionka tenisa zdaje się w pełni akceptować swój wygląd, namawiając inne kobiety do samoakceptacji i rezygnacji z dążenia do nieosiągalnego ideału.

Serena pojawiła się niedawno na okładce amerykańskiego magazynu "Harper’s Bazaar", pozując w odważnej złotej kreacji. Na fotografii próżno szukać oznak retuszu – jest to niewątpliwie kolejny dowód na to, że sportsmenka za nic ma negatywne komentarze na temat swojej, rzekomo zbyt masywnej i "męskiej" figury i nie ma zamiaru tuszować niedoskonałości.

W nagranym niedawno dla "Harper’s Bazaar" filmiku Williams dzieli się tajnikami swojej codziennej pielęgnacji. "Uwielbiam olej kokosowy, ponieważ jest niesamowity. Używam go do wszystkiego. Biorę zwykle garść oleju kokosowego i pocieram nim twarz, ale też ciało i włosy. Wspaniale nawilża i wygładza" - przekonuje gwiazda kortów.

Gwiazda stawia na serum bogate w witaminę C. (Fot. Getty Images)

Następnym krokiem w jej pielęgnacyjnej rutynie jest serum bogate w witaminę C. Równie istotnym elementem codziennej pielęgnacji tenisistki jest silnie nawilżający i rozjaśniający krem pod oczy. "Nienawidzę ciemnych kręgów pod oczami. Całe życie starałam się dbać o ten obszar. Czasami, zwłaszcza kiedy podróżuję, aplikuję go na całą twarz, ponieważ czuję, że wszystko, co jest przeznaczone do stosowania na delikatnej skórze wokół oczu, sprawdzi się i w innych miejscach” - zaznacza Williams.

Gwiazda kończy swój urodowy rytuał spryskaniem twarzy wodą różaną. "Używam wody różanej przy każdej możliwej okazji. Jako zwieńczenie makijażu zapewnia niesamowity blask i świeżość, którą uwielbiam, podobnie jak jej zapach. Róża to mój ulubiony kwiat, więc kosmetyki z jej ekstraktem są dla mnie idealne" - zdradza Williams. I dodaje, że nie boi się od czasu do czasu złamać kilku zasad w swojej pielęgnacji. Wszystko po to, by w stu procentach dopasować ją do swoich oczekiwań i preferencji. Konsekwencja i podążanie własną drogą przyświecają jej wszak nie tylko w sporcie, ale i w dbaniu o urodę.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama