Menu

Monika Kuszyńska z nowym teledyskiem!

Monika Kuszyńska z nowym teledyskiem!
Monika Kuszyńska ma się świetnie! (Fot. Facebook/Monika Kuszyńska)
Teledysk do piosenki, z którą wystąpiła w Opolu Monika Kuszyńska, można już obejrzeć w sieci. Utwór Nie ma rady na miłość jest autorstwa Kuszyńskiej - słowa i Kuby Raczyńskiego - muzyka.
Reklama

Za produkcję muzyczną, oprócz Kuby Raczyńskiego, odpowiada także Rafał Stępień.

Piosenka jest pierwszą zapowiedzią nowej, drugiej solowej płyty Moniki. Za realizację teledysku odpowiada Lukier Production, a za zdjęcia i montaż Łukasz Rogini Robakiewicz.

Solową dyskografię Kuszyńskiej zamyka wydany w 2012 roku album "Ocalona". Piosenkarka była także reprezentantką Polski podczas konkursu piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Kuszyńska stała się znana jako wokalistka zespołu Varius Manx, zajmując w tej roli miejsce Kasi Stankiewicz. W 2001 ukazał się ich pierwszy, wspólnie nagrany album studyjny, zatytułowany "Eta", promowany przez single "Maj” i "Jestem Twoją Afryką".

W lipcu 2002 za piosenkę "Moje Eldorado” Kuszyńska i Varius Manx zdobyli pierwszą nagrodę w finale Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Singiel zapowiadał ich drugi, wspólny album studyjny "Eno". Album promowany był też przez single "Jest w nim” i "Znów być kochaną”.

28 maja 2006 roku, wraz z członkami zespołu Varius Manx, Kuszyńska miała poważny wypadek samochodowy. Od czasu wypadku pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim.

Piosenkarka kontynuowała karierę solową: w 2009 roku nagrana przez nią piosenka "Nowa rodzę się” znalazła się na albumie Beaty Bednarz "Pasja miłości". W 2010 wystąpiła publicznie w telewizji po raz pierwszy od wypadku, wykonując utwór "Nowa rodzę się”. We wrześniu zagrała pierwszy koncert po wypadku, który odbył się w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie.

12 czerwca 2012 roku Kuszyńska wydała swój pierwszy, solowy album studyjny "Ocalona". W lutym 2013 otrzymała nominację do Wiktora w kategorii „Gwiazda piosenki i estrady”

W marcu 2015 w trakcie programu "Świat się kręci" została ogłoszona reprezentantką Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Konkursową piosenkę „In the Name of Love” napisała wspólnie z Jakubem Raczyńskim.

W finale Kuszyńska zajęła dopiero 23. miejsce. Gdyby jednak brano pod uwagę tylko SMS-y i telefony widzów, polska piosenka zajęłaby 15. miejsce.

W styczniu 2011 roku Kuszyńska zaręczyła się z Jakubem Raczyńskim, którego poślubiła 30 lipca 2011 roku. W 2013 otrzymali Srebrne Jabłko – nagrodę przyznawaną "Najwspanialszym polskim parom” w plebiscycie czytelników miesięcznika "Pani”. Mają syna, Jeremiego i córkę, Kalinę.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama