Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Instagram testuje ulepszenia dla twórców internetowych

Instagram testuje ulepszenia dla twórców internetowych
Influencerzy na Instagramie doczekają się nowych narzedzi. (Fot. Getty Images)
Serwis społecznościowy Instagram testuje nowe funkcje przeznaczone dla twórców internetowych, którzy stanowią znaczący odsetek spośród wszystkich użytkowników platformy. Zmiany obejmują nowy rodzaj konta i zaawansowane statystyki - poinformował serwis Engadget.
Reklama

Wprowadzane zmiany mają pozwolić twórcom internetowym oraz celebrytom i artystom na "zyskanie większej kontroli nad swoimi kontami". Tzw. influencerzy (wpływowe osoby w internecie - przyp.red.) na Instagramie będą mogli filtrować wiadomości prywatne, a także szczegółowo analizować grupę docelową obserwujących.

Oprócz tego, konta przeznaczone dla twórców będą wyposażone w możliwość dodania większej liczby opcji kontaktowych.

Obecnie nowe funkcje i ulepszenia Instagrama dostępne są dla wąskiej grupy testerów. Szersze udostępnienie usprawnień dla influencerów planowane jest na 2019 rok - podał serwis.

Engadget podkreślił, że konta twórców internetowych będą różnić się od obecnie wykorzystywanych przez nich kont biznesowych. W ocenie serwisu zapowiadane zmiany to długo wyczekiwany przez influencerów ruch, na który platforma powinna była zdecydować się już dawno temu.

Menedżer produktu Instagrama Ashley Yuki poinformowała, że zmiany to "pierwszy krok na drodze szerszego wsparcia dla twórców". 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama