Menu

fdg

fdg
33-letni Bolt marzy o karierze piłkarskiej... (Fot. Facebook/Usain Bolt)
sdxvgf
Advertisement
News available in Polish

Bolt po tym jak powiedział good bye bieżni i kibicom na stadionach lekkoatletycznych rozpoczął treningi piłkarskie. Przebywał na zgrupowaniu m.in. z zespołem Borussii Dortmund, norweskiego Stromsgodset, a następnie australijskiego Central Coast Mariners. Właśnie z tym ostatnim klubem trenował najwięcej i miał nadzieję na podpisanie umowy w styczniu 2019 r., po roku wspólnych zajęć. Władze klubu nie zdecydowały się jednak na zaproponowanie Jamajczykowi zawodowego kontraktu.

"Czasami myślę sobie, że nie wyszło tak, jak chciałem, ponieważ za bardzo kocham piłkę nożną. Tak, czasami wciąż o tym myślę... Nie robiłem rzeczy tak, jak chciałem, ale myślę, że byłbym w tym dobry. Czasami w życiu nie wszystko się udaje, są też porażki i trzeba wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i iść do przodu" - podsumował Bolt, który w maju po raz pierwszy został ojcem.

33-letni Jamajczyk, ośmiokrotny złoty medalista igrzysk, nadal jest rekordzistą świata w biegach na 100 i 200 m. Bolt był najlepszy na 100, 200 oraz w sztafecie 4x100 m na igrzyskach w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali wywalczony w sztafecie (2008) został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.

Czytaj więcej:

Król sprintu Usain Bolt został ojcem

Usain Bolt nie zamierza nakłaniać córeczki do uprawiania sportu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement